במאמר שלפניכם נספק לכם מידע על עיצוב מטבח כפרי. המטבח הכפרי הוא אחד המטבחים המפוארים שיהיו או היו לכם בבית, מכמה טעמים: ראשית כל, הוא מתאפיין בעיצובים מעוגלים בלא מעט מחלקיו. מסגרות של ארונות ומגירות, רכיבי פרזול למדפים ומעטפת של שיש המטבח יהיו בדרך כלל עגולים או אליפטיים. בניגוד למה שלא מעט דיירים סבורים, לא גוון החום עץ לבדו משרה תחושה כפרית, אלא כאשר הוא משולב בצורות עגולות. שילוב רהיטי עץ על בסיס מלבני או ריבועי ייצור עיצוב של פעם אמנם, אבל בסגנון אורבני פר אקסלנס. למשל מטבח וינאי אורבני יהיה מבוסס עץ ועם צורות בסיס מרובעות, בשונה מהמטבח הכפרי. שנית, המטבח הכפרי מבוסס על גוונים אותנטיים שיכולים להיות חום עץ או צבעים בהירים מסוימים, אשר שילובם בצורות הבסיס העגולות שהדגמנו יוצר את הניחוח העיצובי הכפרי.

טיפ מס' 1: התייעצו עם מומחה עיצוב

רק מומחה עיצוב יידע ויבין מה אתם באמת צריכים בשביל להשביח את המטבח שלכם ולהפוך אותו למעוצב בסגנון כפרי. הוא כנראה ימליץ להחליף את התקני האחסון שלכם להתקני עץ או צבועים בסגנון החום הכפרי, ומעוצבים בסגנון העגול או האליפטי הן במעטפת והן בפרזול.

טיפ מס' 2: עדנו את העיצוב, שלבו אותו בחוכמה בבית

בל נשכח שלא כל הבתים בהם מוזמן מטבח כפרי הם בתים שעוצבו כך, ואז יש לבצע עבודות הכנה במסגרתן ישולב המטבח נכוחה במרחבי הבית. לדוגמה, אם הבית שלכם מבוסס על צורות מרובעות בסגנון בורגני, יש להתקין בדלת המטבח משקופים מרובעים סטנדרטיים, ורק בתוכו להתחיל להכין את העיצוב הכפרי, בהדרגה. העמדת חדר ששונה מהותית מהסובבים אותו עלולה לפגוע בתקינותו של העיצוב.

טיפ מס' 3: הקפידו על חומרי גלם נדרשים למטבח

אמנם רצונכם להביא הביתה מטבח כפרי מעץ מעיד על טעם טוב, אבל בל נשכח כי זה מטבח, חדר רטוב החושף את עיקר התכולה שלו למים. לכן, לא כל עץ הוא בהכרח עץ למטבח כפרי\ ולא כל פרזול מתכתי יתאים למטבח שכזה. יש לבחור במסמרות את הרכיבים הללו, לוודא שהם עמידים, לא צוברים חלודה ולכלוך, ונשמרים כחדשים לאורך זמן.

לצפייה בקטלוג מטבחים כפריים של אורכיד מטבחים, היכנסו כבר עכשיו ובחרו מטבח כפרי חדשני