להלן אסופת הטיפים שלנו בנושא מטבחים מודרניים. המטבח המודרני מתאים מאד לסגנונות עיצוב לא מעטים, אולם בפועל כל דייר ודיירת יכולים להטמיע מטבח כזה בבתיהם. במידה והבית אינו מתאים פר אקסלנס, ניתן לבצע עבודות הכנה לשילוב נכון של המטבח בבית הלקוח. כאשר לקוחות באים לרכוש מטבחים מודרניים, טו יעשו אם יעקבו אחר מקבץ טיפים זה.

טיפ מס' 1: שלבו עיצוב בהיר ובוהק במטבח

ניתן לשלב פנלים מזכוכית הן בארונות והן בשיש המטבח. הדבר יעניק למטבח שלכם ברק, ויספק את הזוהר הנדרש מחדר זה. אל תדאגו, הלבן אמנם צבע בהיר הוא, אבל שילוב חומר הזכוכית הבוהק בקדמתו יהיה הדבר הנכון מבחינתכם לעשות, משום שבחנות זו לא ממליצים לעשות כן על הדגמים הבהירים ביותר, אלא דווקא על דגמי לבן כהים כמו ארונות ומגירות שמנת, ואז הברק מפצה על הכהות היחסית של הגוון הלבן הזה, וכך לא נוצר סנוור.

עיצוב מטבח מודרני

טיפ מס' 2: הקפידו על שילוב נכון של הצבעים בארונות ובמגירות

פלטת פתיחה לבנה לא בהכרח תזמין ידיות פתיחה לבנות. פרזול המטבח הוא הזדמנות בשבילכם ליצור עיצוב יותר מעניין בחדר זה, ולכן מי שיש לו רכיבי אחסון לבנים יעשה בחוכמה אם יבחר ידיות כסופות, מוזהבות או חומות להשלמת העיצוב. במטבחים בהם הצבעים לגמרי מנוגדים, ניתן להגדיר גוון כהה קבוע שיישמש אך ורק לפרזול מדפים, ארונות ומגירות, ואז ניתן להטמיע בכל רכיב אחסון פרזול בצבע שחור, מה שייצר מטבחים מודרניים בסגנון לוח שחמט או פסנתר.

טיפ מס' 3: הקפידו לרכוש רכיבי אחסון נוחים ומתאימים עיצובית לחלל המבנה

למשל במטבח מאד קטן ייראה זה גרנדיוזי מדי לבחור ארונות עם ידיות ענק. במטבח עצום ממדים יהיה זה מעט חסר טעם לבחור ארונות עם ידיות טלסקופיות קטנות. לכן, מה שחשוב הוא לבחור בגודל ידית יחסי בהשוואה לגודל המטבח וממדיו. כך, תוכלו לשמור על פרופורציות נכונות בין הרכיבים הדוממים לבין המטבח. עוד עניין שחשוב להקפיד עליו הוא לשלב רכיבי מעטפת נכונים לגודל המטבח. לדוגמה, במטבח גדול – בחירה במדף עם מסגרת עבה וגדולה תיצור מראה מעט מגושם, לעומת מדף בו המסגרת קטנה ודקה יותר בגודל מטבח שכזה. שילוב נכון בין רכיבי האחסון והפרזול לגודל המטבח הוא המפתח לעיצוב נכון של מטבחים מודרניים.