אחת הפעולות החשובות שתעשו בביתכם היא עיצוב מטבחים. עיצוב מטבחים איננה פעולה שרירותית, אלא כזו שמצריכה אתכם לעבור על פני מספר נדבכים ורבדים ולהחליט מה להציב במטבח, מה לשים בו וכיצד לעצב אותו כך שיתאים פיקס לבית שלכם. כאן תוכלו ללמוד כיצד לגבש עיצוב מטבחים בוטיק אשר יתאים בדיוק לתפאורת הבית שלכם ויהווה המשך תקין ויפה לחדרי הבית מבחינה דקורטיבית.

מדדו את מידות חדר המטבח

חשוב למדוד את מידות הגובה של החדר, ואם יש גג משופע במטבח מדדו גם נקודות נמוכות וגם נקודות גבוהות. כמו כן, מדדו את רוחב המטבח והגיעו למסקנה בדבר ממד המקסימום באותו חדר. מומלץ להטמיע בקיר בו נמצא הממד הזה את שיש העבודה על מנת שיהיה כמה שיותר גדול. ביתר קירות המטבח מומלץ להטמיע ארונות, מדפים ומגירות מטבח. ניתן להטמיע התקנים המשלבים בין שלושת רכיבי האחסון, למשל ארון עם מדפים נשלפים לחיסכון במקום במטבחים קטנים.

התאימו למטבח שלכם רכיבי אחסון

בהתאמת רכיבי האחסון, חשוב לבחור ארונות, מגירות ומדפים אשר יתאימו לתפיסת האחסון שלכם. אם עיקר האחסון שלכם הוא תכולה הזקוקה לפתרונות סגורים, המעיטו במדפים והרבו בארונות ומגירות, ולהיפך, כאשר עיקר התכולה שלכם מבוססת על חומרי תחזוקה, ניירות אפייה ורכיבים נוספים אשר יכולים לשהות על מדפים פתוחים. חשוב להתאים את רכיבי האחסון לעיצוב יתר החדרים, ואם הבית שלכם מעוצב באופן עקבי בסגנון כפרי או מודרני, חשוב לשים במטבח שלכם רכיבי אחסון בעלי עיצוב זהה.

התאימו למטבח שלכם רמות גימור מבוקשות

ניתן לחדד את עיצוב ארונות, מדפי ומגירות המטבח, כמו גם את שיש העבודה, בגימור מט או מבריק, בגימור מבריק, נהוג לעטוף את כל המעטפת החיצונית של המטבח, לרבות שיש והתקני אחסון, בשכבת זכוכית עליונה. בגימור מט ניתן לא להשתמש בזכוכית או להשתמש בזכוכית בעלת גוון מט, שאינה מחזיקה ברק. את רמת הגימור מומלץ לבחור בהתאם לתאורת המטבח. כאשר המטבח נהנה מעודף אור וחשוף לאור טבעי, יש לבחור מטבח בגימור מט, ואם המטבח סובל מחוסר באור, וגם התאורה המלאכותית אינה מאד חזקה, מומלץ לשים שם מטבח מבריק להשלמת ההשתקפות והגברת אפקט הזוהר באותו מטבח.