עיצוב המטבח לשנת 2019 הוא ללא ספק סיבה למסיבה לכל מי שעומד לקחת בכך חלק: התקני האחסון המודרניים, משטחי העבודה העכשוויים, וכמובן האופציה להטמיע אי למטבח שישמש כמשטח עבודה נוסף במרחב הופכים את החוויה למהנה ומרתקת במיוחד. כיצד אתם צריכים לעצב את המטבח שלכם השנה? להלן כמה רעיונות עדכניים שכדאי לקרוא לפני שמתחילים.

משטחי עבודה – עיצוב וחלוקה במרחב

את משטחי העבודה אנו ממליצים לעצב בנוסח מודרני, מלבני דק בצבעים בהירים כמו לבן או אפור. משטחי עבודה כאלו אינם מצריכים ביצוע שיבוץ מחושב וממושך, משום שהם משתלבים יפה ובהתאמה מלאה כמעט בכל מטבח. הצבע הלבן והצורה המרובעת הנפוצה הופכים את המשטח למתאים ממש לכל סגנון עיצובי או צביון. במטבח קטן מומלץ להקים משטח עבודה אחד, צמוד קיר, בעוד שבמטבח גדול מומלץ להטמיע גם אי למטבח אשר ישמש כמשטח עבודה נוסף, עם פתרונות אחסון כמו ארונות ומגירות מתחתיו.

מטבח שהוא גם פינת אוכל – חיסכון במקום

מטבח שיש בו אי למטבח יכול לשמש כפינת אוכל, כשהאי משמש כשולחן מוגבה עם כסאות בר מסביב. בחירת כסאות הבר מצריכה התבוננות בעיצוב אי המטבח והתאמת הגוונים והצורות אחד לשני. נדרשת גם ידיעת הגובה של אי המטבח על מנת לבחור בכסאות בר רלוונטיים, אשר יציבו אתכם בגובה הנכון כאשר תשבו סביב השולחן המוגבה.

שילוב צבעי עץ במטבח לבן – כך תעשו זאת בתחכום

אנו ממליצים על 2 אסטרטגיות עיקריות: או שכל המטבח לבן, למעט רכיבי פרזול, ואז ידיות הארון והמגירות, כמו גם מסגרות המדפים יהיו עשויים עץ. אסטרטגיה שניה היא להחליט כי קדמת הארונות תהיה כולה בצבע חום עץ, בעוד שאר המטבח, ממשטח העבודה ועד לאריחי הקרמיקה, יישאר לבן. באסטרטגיה זו מומלץ לבחור בגוון עיצובי עדין עבור העץ, למשל חום בהיר המתמזג היטב עם הגוון הלבן המודרני.

התקני אחסון פתוחים – עיצובים חדשים וקלים ליישום

התקני אחסון אלו, שזכו כבר לשם "כוורות" בעבר, הם למעשה מערכת מדפים פתוחה אשר ניתן להשתמש בפריטים שמאוחסנים בה כתורמים לעיצובו של המטבח. לדוגמה, ניתן להשתמש בכוסות ובגביעים מעוצבים בשביל לייצר מציאות דקורטיבית יש מאין בתוך חלל המטבח. התקני אחסון אלו יכולים להיבחר כשהם בצבע לבן שלג, לבן מעושן או צבע עץ בהיר לבחירתכם. מומלץ לעיין בהדמיית מחשב לפני שמבצעים הזמנה.