שיפוץ המטבח היא פעולה שמאד כדאי לעשותה על מנת להבטיח כי יהיה מדובר בשיפור עיצובי ניכר בחדר זה. שיפור עיצוב המטבח מקנה לכם לא מעט נקודות זכות בשיפור עיצוב הבית בכלליות. המטבח הוא אחד החדרים המייצגים של הבית, ועיצובו ניחן בלא מעט תכונות מיוחדות שחדרים אחרים לא ניחנים בהן: הטמעת אריחי שיש, הטמעת ארונות מעוצבים, הטמעת מגירות בדקורציות מיוחדות, לצד שידות מטבח, ועוד. חלק ממשימות השיפוץ כלל לא דורשים עבודה אלא רק קנייה של המוצרים והנחתם בשטח המטבח במקומות המיועדים.

שפצו את המטבח בהתאם למתווה מתוכנן מראש

ניתן להישאר עם המתווה הקיים של המטבח הקלאסי שלכם, או להחליט שמשנים את המתווה כולו. לדוגמה, אם המטבח שלכם כבר בלוי, עם רכיבי אחסון מקולפים ושיש שאינו מה שהיה פעם, יש לכם 2 ברירות, להשאיר את העיצוב כמו שהיה, או להגיד שמה שהיה הוא לא מה שיהיה, ולפעול להריסה טוטלית של המטבח והטמעת רכיבי מטבח חדשים במקום אלה שהרסתם. במקרה כזה, חשוב לנבא מה יהיה ב- DAY1 שאחרי הפעולה הזו, ולכן אם אתם יודעים שהעיצוב העתידי לא מתאים לחדרים הסובבים את המטבח, טפלו בזה כבר עכשיו, וחשבו על נוסחאות עידון בכניסות השונות למטבח. אנו נוכל להמליץ לכם עליהם ולרכך את התנגדות המראה שלו למראות של יתר החדרים.

שדרוג ושיפוץ המטבח

החליטו אם השיפוץ יתבסס על עבודה או ייבוא חפצים בלעדיה

ניתן, למשל להביא מזווה נייד למטבח, או לדפוק דיבלים ומסמרים ולהטמיע מדפים. ניתן להניח ארון על הארץ, או להטמיע אותו על קיר המטבח או מתחת לכיור. החליטו מהי שיטת העבודה שלכם. ההמלצה שנו למטבחים ריקים היא להתחיל בעבודה קשה של הטמעת רכיבי האחסון על מנת שתיווצר תשתית המקובלת המטבחים בדרך כלל. על תשתית זו תוכלו בהמשך להביא רכיבי אחסון ניידים שישלימו אותה.

בחרו בחומרי בוטיק עבור כל מוצר חדש שנכנס למטבח

בל נשכח שזה מטבח, ולא סלון או חדר מגורים. לכן, כל ארון או מגירת עץ, כל מדף וכל מוצר מתכתי חייבים להיבדק בקפידה, על מנת שתוכלו לאשש שמדובר בחומרי גלם חזקים וכבירים המסוגלים לשרוד שהייה במטבח לאורך זמן לא מועט.