עיצוב המטבח בשנת 2019 שונה מהותית ממה שהכרתם אם לא עשיתם זאת לפחות ב- 7-8 השנים האחרונות. המטבח של 2019 הוא מטבח מודרני, כזה המספק ללקוח נגישות ונוחות בכל התחומים, אחסון, שימור וכמובן עבודת מטבח. כאן תוכלו לקרוא על קצה המזלג מהם הטרנדים החמים ביותר בהם משתמשים מעצבי מטבחים בימים אלו ממש בשביל ליצור סביבת עבודה ביתית דקורטיבית ואטרקטיבית כאחת.

מטבח לבן – סממן ההיכר של עיצוב 2019

מטבח לבן עשוי להתבסס על קירות, שיש וארונות בצבעי לבן שלג או לבן מעושן. הוא עשוי להכיל צבע זה בלבד, או בתוספת עץ על הארונות והמגירות. המטבח הלבן משתלב נהדר בכל מרחב ביתי, מתמזג עם קירות שנצבעו כרגיל בצבע סיד סטנדרטי ומספק את כל שמתבקש בשביל ליצור עיצובים מיוחדים באמת. הדבר מתבטא באריחי הקרמיקה מעל הכיור, באי למטבח וכמובן בעיצוב פתרונות האחסון השונים.

פתרונות אחסון פתוחים – הטרנד החדש

בעבר הכרנו בעיקר 2 פתרונות אחסון, ארונות עם דלתות או שידות עם מגירות. במטבח של 2019 תוכלו למצוא גם כוורות מטבח פתוחות. בשונה מכוורות חדרי המגורים הן יהיו עשויות מחומר קשיח המתאים לעבודת המטבח. לעתים זה יהיה עץ ולעתים – תחליף איכותי מאד כמו שבבית או MDF מסוג מובחר במיוחד. ניתן להזמין בצבע לבן או עץ לבחירתכם. אחד היתרונות הבולטים של פתרונות אחסון פתוחים הוא שניתן להשתמש בפריטים המאוחסנים כמחדדי העיצוב, למשל אחסון גביעי יין מעוצבים או אסופת כוסות מהודרת.

אי למטבח – לעבוד סימולטנית בחדר מעוצב

כשיש לכם אי למטבח – יש לכם למעשה עמדת עבודה שניה. הראשונה היא עמדת הקיר, אליה מחוברים בדרך כלל צינור הגז המרכזי בבית והכיור. אף על פי כן, ניתן לשרשר כיריים גז וכיור נוספים באמצעות שימוש מושכל בתשתיות המטבח. אי למטבח מזכה אתכם ביתרון חד וברור והוא העובדה שניתן לעבוד במטבח בו זמנית יותר מאדם אחד. בחדרי מטבח גדולים במיוחד – התקן זה הנו בגדר חובה-רעיונית, בשונה מחדרים קטנים בהם ישנה בעיה של מקום.

המטבח כחדר אוכל – קווים לדמותו

בשנים האחרונות חוזר הטרנד של שימוש במטבח כפינת אוכל קטנה, ולא רק כחדר עיבוד מזון. בחנויות מטבחים ניתן למצוא כסאות המתאימים לשילוב עם מזנון המטבח בצבע ובצורה, ובכך ליצור פינת אוכל מוגבהת איכותית ביותר. זו לא פינת אוכל רשמית לאירוח אורחים המוני, אבל היא כן יכולה לשמש את הדיירים בהתכנסויות מקומיות.